"California Pistachios" přírodní

Novinka Tip
399 Kč 649 Kč od 399 Kč
Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Přírodní pistácie nepražené bez soli z USA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NEpražené a NEsolené – čistě přírodní pistácie prémiové kvality. Jsou přirozeně otevřené, kde ořech roste tak dlouho, než plně dozraje a skořápka sama pukne. Takto dozrálá jádra jsou větší a šťavnatější. Oproti mechanicky otevřeným pistáciím, kde jsou jádra menší, protože neměla dostatek času dozrát. Pistácie dovážíme ze slunné Kalifornie, odkud jsou nejchutnější a nejkvalitnější. Každou várku pečlivě kontrolujeme, abychom zajistili, že se zákazníkům doručíme pouze ty nejkvalitnější ořechy. Podíl jader…

Země původu: Kalifornie, USA.

Specifikace: US Extra No 1 21/25

Složení: 100% přírodní jádra pistácie

Balení: průhledná znovuuzavíratelná pl. Dóza

Hmostnost balení: 200 g, 500 g, 1 kg

Skladování: Skladujte na temném, suchém a chladném místě

Použití: Pistáciové oříšky si můžete vychutnat na mnoho různých způsobů. Jsou skvělou zdravou svačinou samotné, vhodné k dochucení salátů nebo dozdobení pokrmů. Jejich zelenou barvu oceníte při přípravě dezertů, nebo zmrzliny. Rozemletím získáte chutné ořechové máslo, nebo základ na pesto.

Výhody: Pistácie obsahují velké množství bílkovin, vlákniny a antioxidantů, vitamín E a minerální látky jako jsou železo, fosfor, měď a mangan. Jsou potravinou, ve které je bohatě obsažen vitamín B6. Pistácie patří k nejméně kalorickým oříškům.

Kde rostou: Pistácie rostou na stromě zvaném řečík pistáciový. Jedná se o velmi odolnou dřevinu, která potřebuje mrazivé zimy a horká a suchá léta. Řečík pistáciový rodí pouze jednou za dva roky. Na první úrodu je nutné počkat někdy i 20 let. Nejstarší stromy jsou na světě už téměř 400 let a stále plodí. Z dospělého stromu získáme okolo 20 kg ořechů, které se po sběru ručně třídí.